SZKOŁA ARTYKUŁY  WYDARZENIA ZAJĘCIA MULTIMEDIA KONTAKT LINKI Przetłumacz na Angielski. 


 SZCZECIŃSKIE STOWARZYSZENIE KUNG-FU PIĘCIU ZWIERZĄT

Szczecińskie Stowarzyszenie KUNG-FU Pięciu Zwierząt powstało we wrześniu 2000 roku. Zostało założone przez Antoniego Piwowarczyka - instruktora KUNG FU / WU SHU zajmującego się głównie stylami: HU LUNG PAI i TAI CHI CHUAN style YANG i WU a ponadto Długa Pięścią z SHAOLIN (SHAOLIN CHANG CHUAN) oraz różnymi odmianami CHIKUNG.

   
   

    Od momentu powstania Stowarzyszenia weszło w struktury Stowarzyszenia HU LUNG PAI w Polsce oraz Polskiego Stowarzyszenia SHAOLIN KUNG-FU założonego przez sifu Sławomira Pawłowskiego. Osobisty patronat honorowy nad tą ostatnią organizacją objął obecny przeor Klasztoru Shaolin - historycznej kolebki KUNG-FU - mistrz SHI YONG XIN. Szczecińskie Stowarzyszenie Kung Fu Pięciu Zwierząt jest organizacją autonomiczną, a instruktor Antoni Piwowarczyk posiada osobistą rekomendację prekursora Hu Lung Pai Kungu Fu Vo w Polsce - Pana Ryszarda Wierzby - do nauczania stylu.

    Czynnie współpracujemy ze innymi liczącymi się szkołami KUNG-FU Polski północnej, choć nie tylko. Dzięki temu nasi uczniowie systematycznie uczestniczą w organizowanych przez te szkoły seminariach, obozach letnich oraz zawodach sportowych - często plasując się na medalowych pozycjach w wolnej walce (SAN SHOU).

    KUNG-FU jest sztuką walki wywodzącą się ze starożytnych Chin.

    KUNG-FU czy też WU SHU to całe spektrum najróżniejszych styli , szkół i technik - czasami podobnych do siebie a czasami skrajnie różnych. Nikt nie jest w stanie podać dokładnej liczby istniejących odmian Kung-Fu.

    Najczęściej dzieli się Kung-Fu na tzw. Style zewnętrzne - twarde (WAI CHIA) i style wewnętrzne - miękkie (NEI CHIA).

    Wielcy mistrzowie KUNG-FU rzadko ograniczają się do uprawiania wyłącznie KUNG-FU zewnętrznego. Na pewnym etapie życia stwierdzają, że czegoś im brakuje i rozpoczynają studia nad KUNG-FU wewnętrznym np. TAI CHI CHUAN.


     Aby umożliwić adeptom pełny rozwój w zależności od potrzeb, oczekiwań i predyspozycji psychofizycznych w naszym Stowarzyszeniu prowadzone są zarówno treningi "miękkiego" TAI CHI CHUAN, tradycyjnego bojowego Stylu Tygrysa i Smoka - HU LUNG PAI jak i SAN SHOU - przygotowujące do walki na zawodach sportowych oraz grupa z programem specjalnie dostosowanym do potrzeb i możliwości rozwojowych dzieci.

     Treningi prowadzone są w taki sposób, że biorą w nich czynny udział ludzie o doskonałej sprawności fizycznej, ludzie tzw. "normalni" nie mający za sobą sportowej przeszłości a nawet osoby przewlekle chore czy niepełnosprawne. Zasada jest prosta: KAŻDY DAJE Z SIEBIE TYLE, NA ILE GO STAĆ. Dzięki takiemu podejściu każdy uczestnik treningów może czuć się usatysfakcjonowany - bez względu na to czy chce się wymęczyć czy pomedytować w ruchu.

     Zajęcia uzupełniane są wykładami i dyskusjami na tematy związena bezpośrednio i pośrednio ze sztukami walki. Poruszamy tematy chińskiej medycyny naturalnej, samoobrony i walki ulicznej, pewne aspekty psychologii i socjologii, takie jak osobowość; motywacja; emocje: np. agresja i lęk oraz pokonywanie ich; sposoby samodoskonalenia i samokontroli; walka ze stresem i inne. Doskonalimy umiejętności obserewacji i komunakcji zarówno werbalnej jak i niewerbalnej. Pracujemy nad asertywnością i empatią.

     Pracujemy nad holistycznym rozwojem człowieka. Doskonalimy ciało i umysł i uczymy je jak najlepiej ze sobą współpracować.instr. Antoni Piwowarczyk   SZKOŁA ARTYKUŁY  WYDARZENIA ZAJĘCIA MULTIMEDIA KONTAKT LINKI Przetłumacz na Angielski. 

© 2004-2005 Copyright Szczecińskie Stowarzyszenie Kung-Fu Pięciu Zwierząt. All Rights Reserved.
webmaster